Prosím o osvětu aneb dejte o tom světu vědět:

Vítejte v mém podkroví

Vítejte v mém podkroví. V miniatuře mého světa. Nosným tématem mého útočiště je velká knihovna linoucí se přes celičkou jednu zeď. V policích najdete nejenom knihy, ale i gramofonové desky, CD a audio kazety.

 

V prvním rohu

podkroví je ořechové pianino, kytara značky Furch a looper Boss RC-300, šedý psací stroj Consul a papíry s útržky písňových textů, které skládám pro sebe nebo naši kapelu Nic víc.

 

V druhém rohu

sedím u PC, upravuju digitální fotografie, komponuju hudbu v Ableton Live nebo programuju/píšu kusy kódu některého z webů.

 

Ve třetím rohu

je gramofon, který vás jako jeden z málo přístrojů dokáže zpomalit, zastavit. Vzít na toulku vesmírem — hudba je mocná čarodějka. Má nejnovější deska je Zrní: Soundtrack ke konci světa (limitovaná edice), kterou jsme dostali darem.

 

Ve čtvrtém rohu

pak koberec s polštáři, čajový stolek, čajové moře, koflíky na čaj a kávu a některá z rozečtených knih. Třeba ta od módního fotografa Petera Lindbergha nebo ta od Théo Gosselina.

 

Za zdí s knihovnou

je fotokomora, místnost téměř tajná, ze které se často linou vůně vývojek a ustalovačů značky Ilford, kterých je zapotřebí pro vyvolávání kinofilmů a zvětšování černobílých fotografií.

 

— — —

 

Pokud jsem sešel schody a vyšel z domu, pak jsem s přáteli, fotografuju, zkouším, koncertuju nebo se toulám s Leňulí a naší border kólií Nancy přírodou. Častokrát po magických Čertoryjích.

 

Vítejte v mém podkroví. V miniatuře mého světa. Buďte tady jako doma.

 

Zdeněk

 

Neztraťte nit
Utkám-li cokoliv (s)nového, dám vám o tom přednostně vědět! Je totiž dost možné, že to bude šité na míru zrovna vám. Tak ať o to nepřijdete.
Ba co víc! Navážeme tím vztah.