Velká vlaková snídaně
23. března 2019
Prosím o osvětu aneb dejte o tom světu vědět:

Velká vlaková snídaně

 

Vlak právě zastavil v jedné ze zastávek na své trase. Je sobota ráno, ptáci už dávno zpívají, slunce se už dávno vylouplo zpoza kopců a venku vše ožívá pod taktovkou jara. Do vagonu přistoupí mladý pár s úsměvem od ucha k uchu. Vyberou si místo, do kterého se s narůstající silou opírají paprsky ranního slunce a hned se dají do díla, které vysvětlí ty jejich blažené úsměvy.

 

Z tašky postupně s velkou péčí vytahují talíře, příbory, sklenice s marmeládami a na závěr obrovský stoh před malou chvílí nasmažených palačinek. Do vagonu vstoupí sympatická paní průvodčí.

 

“DobréRánoPřistoupiliJízdenkyProsím.” ohlásí se obligátním, úsporně svázaným souslovím a rovnou si to namíří k piknikprávědoprostřenému páru

 

“Tomu nebude věřit!” začne mladík: “My jsme Vám nasmažili palačinky!” a po kratičké pauze pokorně dodá: “A taky jsme si zapomněli koupit jízdenky.”

 

* * *

 

A jaké úsměvné zážitky z vlaku máte vy? Napište do komentářů. Těším se na ně.

 

2 komentáře
Majdaléna
Já chci na takovou vtipnou snídani!
Odpovědět
Zdeněk Blata
Ta se povedla, viď?! :);) Buď ve střehu, vtipných situací je všude kolem a určitě se Ti podaří být některé z nich přítomna. :);)
Odpovědět
Navažte komentářem
Vyvoval ve vás tento příspěvek emoce? Napište mi!
Neztraťte nit
Utkám-li cokoliv (s)nového, dám vám o tom přednostně vědět! Je totiž dost možné, že to bude šité na míru zrovna vám. Tak ať o to nepřijdete.
Ba co víc! Navážeme tím vztah.