Nevyhnutelnost
27. srpna 2020
Prosím o osvětu aneb dejte o tom světu vědět:

Nevyhnutelnost

Jsou děje ve vesmíru, které jsou nevyhnutelné. Ty, jež se musí udát, stůj, co stůj. Planety obíhají po svých oběžných dráhách. Hvězdy vznikají a zanikají. Myslíš na rovnováhu vesmíru. Myslíš na zlo a dobro. Myslíš na světlo a tmu. Myslíš na život a smrt. Myslíš na to, že musíš uzavřít svou minulost, aby se mohla otevřít tvá budoucnost. A to je přesně ten důvod, proč ses právě vydala proti proudu času až k tomu nedořešenému místu ve svém životě. Do bodu, kde se všechno zlomilo. Do bodu, který tě podvědomě spaluje. A najednou jsi v něm. V tom bolestivém místě. Ovšem prosta všech emocí. Jako vzdálený pozorovatel. Astronaut. Opravář minulosti. Usedáš k řidicí jednotce. A dáváš do pohybu všechna ta táhla a mačkáš ta tlačítka. Palubní deska bliká a vrčí, jako by něžně předla. Nastavíš vše potřebné. Otevřeš dveře kajuty tvé kosmické lodi. A vstoupíš do volného prostoru. Souhvězdí Vodnáře vytetované na tvé pravé lopatce, ta tajná mapa, oslnivě zazáří. Ach ano, právě se dostavila ona vysněná a toužená lehkost bytí. A to jemné cvaknutí je zvuk, který doprovodil zrod tvé budoucnosti. V ten stejný okamžik se na displeji přepíše letopočet. To čtyřmístné číslo pulzuje rok 2021. Jsi zase nepopsaný list. Privilegium znovuzrozenosti. Výsada konců a začátků. Jsi bytost ve smíru.

 

Soundtrack fotoblogu: ZrníMusí to být

4 komentáře
Majdaléna
Není lehké uzavřít minulost a vplout do tajů budoucnosti. Když to ale člověk udělá.... Dostane vnitřní sílu vyplout. Super!
Odpovědět
Zdeněk Blata
Podepisuju. Amen.
Odpovědět
Navažte komentářem
Martina
Nevím jestli jsem úplně objektivní, smekám pane fotografe, napadá mě jen pozitivně užaslý povzdech ..ach..
Odpovědět
Zdeněk Blata
Myslím, že jste první, kdo mě odměnil krásně hřejivým citoslovcem. Srdečné díky Vám.
Odpovědět
Navažte komentářem
Vyvoval ve vás tento příspěvek emoce? Napište mi!
Neztraťte nit
Utkám-li cokoliv (s)nového, dám vám o tom přednostně vědět! Je totiž dost možné, že to bude šité na míru zrovna vám. Tak ať o to nepřijdete.
Ba co víc! Navážeme tím vztah.