mœtïvï
01. října 2021
Prosím o osvětu aneb dejte o tom světu vědět:

mœtïvï

Vedena intuicí přišla až na ono místo. K posvátným menhirům. Ke Třem kamenům. Z plátěného váčku láskyplně vytahovala jeden plod za druhým a s přesností jí vlastní je sázela do tajného klíče. Do plantartu. Do klíče, který otevíral bránu pro chůzi v čase. Nikdy vlastně nepřišla na to, kde tuto dovednost nabyla, kde se jí naučila. Jednoduše byla celou dobu s ní. Dokázala se v čase pohybovat libovolným směrem. Stačilo být na správném místě, vyskládat správný plantart a odříkat ta správná slova. Poslední z těch slov pro bránu Tří kamenů bylo rannma a když ho vyřkla, brána se otevřela. A ona byla ve svém těle vzdáleném v čase na několik desetiletí vpřed. Ve svých stařičkých rukách svírala pevně hůlku, která jí pomáhala stát na nohou. Bylo jí 83 let. A stačilo jí pobýt ve svém starším já jen zlomek sekundy a ihned znala potřebné odpovědi. Ne snad kvůli sobě. To ne. Udělala to pro ty, které milovala. Usmívala se. Usmívala se, protože budoucnoust byla skvělá. Ten zlomek stačil. Okamžitě se vrátila zpět. A její pohled byl zase o kus více vědoucí. A kupodivu přítomnější. Druhá z čertoryjských čarodějek, ta která žije v souladu s přírodou, klidná a harmonická mœtïvï.

 

Soundtrack fotoblogu: RY X & Brussels Philharmonic SoloistsSolt

 

Soundtrack pro cestování v čase: DvaVals Liepaja

3 komentáře
Vladka Effenbergerova
… sama fotim, nektere fotky jako bych sama fotila, fascinuje me jak familierne se s nimi citim… ale ta hloubka a ta hudba spárivaná s obrazem… takový přesah… můj upřímný obdiv… už je to pár hodin co Magdalénka odešla a nechala mě s tímto odkazem a já stále znovu otvírám jednotlivé “příběhy” a poslouchám hudbu… dávno jsem nezažila tak kompletní nádherný prožitek, děkuju, Vlaďka
Odpovědět
Navažte komentářem
TondaK
Super Zdeni. Opět.
Odpovědět
Zdeněk Blata
Moc díky, Toníku! Moc!
Odpovědět
Navažte komentářem
Vyvoval ve vás tento příspěvek emoce? Napište mi!
Neztraťte nit
Utkám-li cokoliv (s)nového, dám vám o tom přednostně vědět! Je totiž dost možné, že to bude šité na míru zrovna vám. Tak ať o to nepřijdete.
Ba co víc! Navážeme tím vztah.