Moddi, norský písničkář a aktivista
14. února 2020
Prosím o osvětu aneb dejte o tom světu vědět:

Moddi, norský písničkář a aktivista

Jazz Tibet Club, Olomouc

 

V hlubokém norském lese kraje Telemark se pomalu line mlha a obtáčí kmeny stromů. Čerstvě spadaný sníh přikryl jehličí a teď křupe pod tlapkami živočichů, stopujíc je na jejich cestě do pelechů a nor. Les je potemnělý, ale mlha v něm svítí. Tou nejryzejší bílou jakou si jen dokážete představit. Je tu zvláštní ticho. A v tom si náhle uvědomíte, že neslyšíte zpívat žádné ptáky. Jak byste taky mohli. Jsou slétlí ve středu lesa, rozesetí po větvích gigantických stromů a všichni mlčky hledí jediným směrem. K ohništi ohraničenému černými kameny, ze kterého plá oranžovočervený oheň.

 

A u toho ohně, na spadnuvším mohutném kmenu sedí malý mužíček s kudrnatými vlasy. Malý mužíček, jež vypadá jako králův šašek. A je jako magnet. Magnet, jehož přitažlivosti se nelze nikterak ubránit. Vnímáte jemnou rezonanci. Chvění. Jste přitahováni. Bez uvědomění. Mužíček zpívá starodávné balady. Zpívá je stejně jako tehdy před 400 lety na královském dvoře. Tím svým jemně nakřáplým, naléhavým hlasem. Usedáte k ohni. Hledíte na něj. Jako na zjevení z jiného světa. A z ničehožnic ve sněhu tonou vaše slzy. A daleko, hodně daleko, kam už nedohlédnete, tam někde ve vesmíru, pukají staré světy. Staré světy pukají a nové se rodí.

 

Soundtrack fotoblogu: Moddi - House by the Sea

 

Alternativní soundtrack: Moddi - A Matter of Habit

6 komentářů
Ludmila Všetulová
Něžná nádherná hudba; osobitý a krásný mladý člověk, díky
Odpovědět
Zdeněk Blata
Díky za krásný, světlem prozářený vzkaz!
Odpovědět
Navažte komentářem
Antonín Korta
Krásná muzika, krásné fotky. Zvláště ty černobílé se syrovou zrnitostí vypadají moc pěkně. Jen tak dál. Držím palce. Tk
Odpovědět
Zdeněk Blata
Toníku, moc děkuju za sdílný komentář! Myslel jsem si, že by se Ti Moddiho hudba mohla líbit a jsem rád, že máme dalšího společného oblíbeného interpreta. A díky za držení palců!
Odpovědět
Navažte komentářem
Jan Hanáček
Jako obvykle - super!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
Zdeněk Blata
A ode mne obligátní tisíceré díky za Váš krásný komentář! Díky! Vážím si toho!
Odpovědět
Navažte komentářem
Vyvoval ve vás tento příspěvek emoce? Napište mi!
Neztraťte nit
Utkám-li cokoliv (s)nového, dám vám o tom přednostně vědět! Je totiž dost možné, že to bude šité na míru zrovna vám. Tak ať o to nepřijdete.
Ba co víc! Navážeme tím vztah.