Křtiny: Janíček
30. listopadu 2019
Prosím sdílejte

Křtiny: Janíček

Inicializační svátost

 

Ucítíš ji znenadání. Ta první kapka je předzvěst. Předzvěst něcoho většího. Něčeho, co Tě přesahuje. Studí a hřeje zároveň. Pomalu ztéká po temenu Tvé dětské hlavy. V malých proužcích. Zmenšenina divoce zurčících řek. Symbol života. Symbol očištění. Od Tvých i všech dědičných hříchů. Křtící voda. Křišťálově průzračná. Nesoucí příběh Noema, Mojžíše i Izraelitů, kteří prošli Rudým mořem. Na podlahu dopadá její poslední krůpěj. Právě procházíš vstupní branou do království, ve kterém máš napsat svůj životní příběh. Právě se stáváš křesťanem.

 

Soundtrack fotoblogu: Gregory Alan Isakov - The Stable Song.

13 komentářů
Jarda
Prosím o sdělení, z kterého kostela jsou fota? Děkuji
Odpovědět
Zdeněk Blata
Fotky jsou z kostela sv. Cyrila a Metoděje v Ratíškovicích. Vydáte se tam?
Odpovědět
Zanechte komentář
Petra Solaříková
Zdeni, opět krásné fotky plné života, lásky a jakéhosi kouzla, které umíš ve svých fotografií nádherně zachytit. A co mě chytlo za srdce je fotka tebe a miminka... Jo a prosím tě, zeptej se svojí ženy, jak to dělá, že je pořád tak vysmátá ;-)
Odpovědět
Zdeněk Blata
Peti, to je úplně překrásný komentář! Nejvíc mě nadchlo, že na Tebe fotky působí jakýmsi kouzlem. To mě těší asi úplně nejvíc. Fotku s Janíčkem taky zbožňuju. Sluší nám to spolu, že jo?! :);) Za tu fotku vděčíme Léni. No a jak to Léňa dělá, že je pořád tak vysmátá? Ji to prostě baví! :)))
Odpovědět
Zanechte komentář
Jitka Knotková
Fakt nádherné fotky...
Odpovědět
Jan Pytlík
Boží, kloubouček :-)
Odpovědět
Zdeněk Blata
Milá Jíťo a milý Honzíku, oběma vám srdečně děkuju za váš vzkaz! Z obou mám obrovskou radost!
Odpovědět
Zanechte komentář
Jana
Ahoj Zdeníto,krásně vše vyšlo a zapadlo do sebe????. Přeji ti vše dobré, ať stále věříš v člověka a jeho vnitřní krásu, kterou dokážeš zachytit ve svých fotografiích.

K fotkám ze křtu jsem se již několikrát vrátila a stále se vracím,protože mě vždy příjemně naladí a ujistí v to, že život je krásný! A jsem moc ráda, že jste s Lenkou jeho součástí.????
Odpovědět
Zdeněk Blata
Jani, celý ten čas hledám ta správná slova díků, která by byla adekvátní Tvému nádhernému, dojemnému a čirému vzkazu. Kdybych měl pozbýt slov, dlouze bych Tě objal a věřil, že ono objetí řekne vše. Zejména pak tedy to, pro co jen těžko hledají slova. Mám-li se však slov držet, píšu, že Tvůj vzkaz je více než objímající. Čisté a jako voda ve zdravém potoce průzračné děkuji.
Odpovědět
Zanechte komentář
Lenka Vaš.
Pane fotograf, máte talent! Krásné fotky!
Odpovědět
Zdeněk Blata
Leňulko, moc Ti děkuju za krásná slova! Hladí!
Odpovědět
Zanechte komentář
Jan Hanáček
Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět
Zdeněk Blata
Jééé, moc děkuju! Mám velkou radost, že se líbí!
Odpovědět
Zanechte komentář
Zanechte komentář
Newsletter — ať vám nic neunikne!
Informace o všem novém budete mít ve vaší e-mailové schránce. A navíc mně tím uděláte obrovskou radost a motivujete mě, protože budu vědět, že mám pro koho tvořit.