Jindřich Štreit
11. června 2023
Prosím o osvětu aneb dejte o tom světu vědět:

Jindřich Štreit

Milý Jindro, v úterý 5. září se Bůh posadil za psací stůl, otevřel tu největší matriční knihu, jakou kdy svět viděl, nalistoval oddíl nadepsaný písmenem eš, s jemností si prohrábl své bílé vousy, až tolik podezřele podobné těm Tvým, zadíval se na číslovku 76, která se pod jeho pohledem rozptýlila, vzal do ruky pero, namočil ho do inkoustu a ke Tvému jménu připsal číslovku novou a to 77. Pousmál se a zapřemýšlel, kolik krásných fotografií za ten rok, než opět nalistuje Tvé jméno, zase vyfotíš. Jakému novému cyklu dáš asi vzniknout? Nechť Ti ony dvě sedmičky nosí po celý rok příslovečné štěstí. K tomu Ti dopomáhej pán Bůh, pevné zdraví a dobré světlo! S láskou, Tvůj věčný žák, Zdeněk B.

 

Soundtrack přání k narozeninám: Coldplay — Every Day (Live in Jordan)

6 komentářů
V úterý jsem byla na jeho pořadu Věřím na zázraky. Je to zážitek, se s ním potkat. Kdysi zahajoval našemu fotoklubu vernisáž, radil nám při nějakých pracech. Vždy rád vzpomíná na to, že do deseti let bydlel kousek odtud ... (Střítež nad Bečvou). Jsou to krásná setkání....
A díky za vaše fotky, vždycky mě potěší se na ně podívat.
Odpovědět
Navažte komentářem
Josef Dvorský
Ahoj Zdeňku.
Moc hezké fotografie i krásně napsané přání k jeho narozeninám. Musel to být opravdu krásný zážitek, setkat se s tak významným a známým fotografem a navíc, získat od něj cenné rady, které určitě využiješ ve své umělecké tvorbě . Tak trochu ti závidím, tvůj slovní a básnický i hudební projev. Zkrátka, tvé sudičky ti nadělily do vínku všestranné umělecké schopnosti a vskutku nešetřily.
Odpovědět
Navažte komentářem
Jan Hanáček
Zamyšlení a vnitřní klid
Odpovědět
Zdeněk Blata
Srdečně Vám děkuju!
Odpovědět
Navažte komentářem
Josef Korvas
Díky tomuto fotoblogu se dostávám na tvé stránky. Žasnu a současně se stydím, kolik mi toho uniklo a tak to nyní doháním.
Odpovědět
Zdeněk Blata
V tom případě si užij všechny příspěvky, které Ti k dnešnímu dni unikly. :);)
Odpovědět
Navažte komentářem
Vyvoval ve vás tento příspěvek emoce? Napište mi!
Neztraťte nit
Utkám-li cokoliv (s)nového, dám vám o tom přednostně vědět! Je totiž dost možné, že to bude šité na míru zrovna vám. Tak ať o to nepřijdete.
Ba co víc! Navážeme tím vztah.