Jarních 30 km
17. března 2019
Prosím o osvětu aneb dejte o tom světu vědět:

Jarních 30 km

Vnorovy - Žeraviny - Kněždub - Kejda - Lučina - Radějovský kiosek - Radějov - Žerotín - Strážnice - Vnorovy {vyznačeno v mapy.cz}

 

Slíbili jsme si, že chceme-li jít letos Vandráckou padesátku, musíme na ni potrénovat. A tak jsme se jedno nedělní ráno sebrali a vyrazili jsme na okružní pochod. V ledvince jsme si stejně jako na padesátce každý nesli jen půl litru vody, jablko a oříšky. A protože zrovna začalo jaro, mohli jsme si ony oříšky užít v kombinaci s právě rostoucím medvědím česnekem. Hotová svačina králů.

 

Den předem jsme ještě na poslední chvilku řekli o pochodu několika kamarádům, kdyby se chtěl někdo z nich přidat. Sraz jsme si dali na prodejní ploše ve Vnorovech. Kolik se nás nakonec sešlo, můžete vidět už na druhé fotografii. Věřím, že budete koukat stejně jako my.

 

Cestou jsme pak potkali rodinného radioamatéra Adama, který šel zrovna vysílat ke vnorovskému vodojemu a v Kněždubě se k nám na kus cesty zase připojil jiný kus rodiny.

 

No a na Kejdě jsme potkali tohoto fachmana! Neuvěřitelného vytrvalce Datla černého! Mlátil tam do té větve hlava nehlava až hobliny létaly všude kolem. Fascinovaně jsem ho pozoroval celou čtvrthodinu. Mrkněte na video.

 

 

A v Radějově jsme potkali brouka, o kterém se v posledních dnech píše. Majka fialová tam prolézala trávníkem v blízkosti potoka.

 

Závěrem: Na Vandráckou padesátku jsme letos nakonec nešli. Ale což, protože jak se říká i cesta může být cíl. Sportu zdar a chůzi zvláště.

Doposud žádný komentář
Buďte první, kdo zanechá komentář.
Vyvoval ve vás tento příspěvek emoce? Napište mi!
Neztraťte nit
Utkám-li cokoliv (s)nového, dám vám o tom přednostně vědět! Je totiž dost možné, že to bude šité na míru zrovna vám. Tak ať o to nepřijdete.
Ba co víc! Navážeme tím vztah.