Den osmý
25. srpna 2021
Prosím o osvětu aneb dejte o tom světu vědět:

Den osmý

Františkovy Lázně & Mariánské Lázně

 

Ještě jsem ani nedosáhl plnoletosti. Byla černá noc. Ležel jsem na zemi v pokoji. Z reproduktorů se nesla Dvořákova Novosvětská. Hlasitě. Zvučně. Všeobjímajícně. Ležel jsem a brečel. Slzy se jen řinuly. Všechno to nashromážděné muselo ven. Bylo toho moc a držel jsem to dlouho. Hudba je pro mě nejsilnějí spouštěč. A Novosvětská? To je přece život sám. Tichá, takřka šeptaná místa střídají hlučná až řvoucí. Pomalé pasáže střídají rychlé. Klidné části zase části plné napětí. A celé to roste, stoupá, graduje a prásk — konec! Proto, když jsme objevili při procházení se po kolonádě v Mariánských lázních, že večer bude hrát Zápodočeský symfonický orchestr tuto symfonii, změnili jsme plány — zrušili jsme ubytování v Domažlicích a sehnali nocleh přímo v Mariánkách — a večer jsme si zašli na koncert a oslavili tak se ZSO jejich 200. výročí. Léňa pak navrch prozradila, že se mi už dlouho snažila sehnat lístek na Novosvětskou, ale doposud marně. A jaké to bylo? Stačilo prvních pár tónů a měl jsem slzy v očích, které se pak pravidelně střídaly s husí kůží. Dvořákova Novosvětská, to je život sám.

 

On the road: Kemp Jadran, Františkovy Lázně » Pension Elbrs, Mariánské Lázně

2 komentáře
Magdaléna Ženatá
Páni, Zdeni ty jsi čím dál lepší. A Léňa čím dál krásnější. Vypadá to úžasně a ten zážitek musel být...... Neskutečný :)
Odpovědět
Zdeněk Blata
Jé, Majdi, to mám VELKOU radost, moc děkuju! Souhlasím, Léňa krášlí! A Novosvětská? Ó! Dechberoucí!
Odpovědět
Navažte komentářem
Vyvoval ve vás tento příspěvek emoce? Napište mi!
Neztraťte nit
Utkám-li cokoliv (s)nového, dám vám o tom přednostně vědět! Je totiž dost možné, že to bude šité na míru zrovna vám. Tak ať o to nepřijdete.
Ba co víc! Navážeme tím vztah.