Den osmý
15. srpna 2023
Prosím o osvětu aneb dejte o tom světu vědět:

Den osmý

Poloostrov Hel a stejnojmené město, obklopené ze tří stran mořem. (Někdo říká konec Polska, jiný začátek.) Sen každého mořemilovníka. Tedy například můj. Jsem tu jako v ráji. Jako všude jinde i zde je spousta borovic a krásná písčitá pláž. A my na ní. Chytajíce lelky. Až do večera. Do noci pak sedíme v plážovém baru Bar na Cyplu a kocháme se výhledem na moře. Tam v dálce svítí světla trojměstí Gdyně, Sopoty a Gdaňsk, kam se chystáme zítra. Cestou do našeho apartmánu číslo 3 narazíme na hospůdku, kde hraje polský hudebník píseň Lásko! od Karla Kryla v polském překladu. Dálky se stírají.

 

On the road again: Łeba [Wydma Łącka] — Hel

 

Soundtrack: Kodaline — Way Back When

4 komentáře
TondaK
Myslím, že jsi "lelky" nechytal, ale v hlavě jsi chytal inspiraci. Těším se na další písně. Jak Nancy zvládla slanou vodu? A jedna fotka je mi nadějí. Zdravím taky Léňu.❤️
Odpovědět
Zdeněk Blata
Díky! Nancy zvládla slanou vodu bravurně. Zřejmě i díky tomu, že nebyla tak slaná, jako v jiných mořích. Dokonce ji i usrkávala. Léňa pozdravena.
Odpovědět
Navažte komentářem
Josef Dvorský
Zdeňku, moc působivé fotografie zachycující dovolenkovou atmosféru i krásné fotky přímořské fauny. Velmi zajímavá je i poslední fotografie, vystihující ponurou atmosféru, zřejmě tamní putyky. Jako z nějakého starého obrazu v šerosvitu, včetně starého nábytku, obrazů a všech doplňků. Líbilo se mě ale všech osm příspěvků z dovolené.
Odpovědět
Zdeněk Blata
Joži, ani nevíš, jakou mám radost, že píšeš, protože při focení zdejšího ptactva jsem si na Tebe vzpomněl! Díky moc za krásný vzkaz! ❤️🙏 PS: Putyka měla věru své kouzlo!
Odpovědět
Navažte komentářem
Vyvoval ve vás tento příspěvek emoce? Napište mi!
Neztraťte nit
Utkám-li cokoliv (s)nového, dám vám o tom přednostně vědět! Je totiž dost možné, že to bude šité na míru zrovna vám. Tak ať o to nepřijdete.
Ba co víc! Navážeme tím vztah.